Бібліо-новини

Чорне крило Чорнобиля

05-06-2019 Hits:180 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

  Чорнобиль... Це слово стало символом печалi й скорботи, символом трагедії, що сталася 26 квiтня 1986 року. Тридцять три роки минає з часу вибуху на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС – події...

Детальніше...

Парад літературних новинок

19-02-2019 Hits:257 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Вийшов перший номер бюлетня нових надходжень за 2019 рік Він містить відомості про надходження літератури у фонди Підволочиської центральної бібліотеки. Подано повний бібліографічний опис нових видань із анотаціями, що допоможуть користувачам краще...

Детальніше...

Ангел пам'яті

18-02-2019 Hits:290 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

18 лютого – трагічна незабутня сторінка в історії сучасної України. Саме цього дня 2014 року розпочались розстріли Євромайдану. В пам’ять про Героїв Небесної Сотні у Києві проходить акція «Ангели пам’яті»...

Детальніше...

Vivat, авторе!!!

21-11-2018 Hits:383 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

  18 листопада відбулася репрезентація книги нашого земляка, педагога, журналіста, письменника Богдана Берези "Hometend: люди і долі", за участю ведучої поетеси Оксани Жук.

Детальніше...

День миру

11-10-2018 Hits:397 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

21 вересня, з нагоди відзначення Міжнародного дня миру, Підволочиська центральна бібліотека спільно з працівниками юстиції провела годину миру. Присутні мали змогу познайомитись з історією запровадження і традицією відзначення цього свята, взяти...

Детальніше...

Незламний дух

04-09-2018 Hits:647 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять людини, життя і творчість якого стали для багатьох українців дороговказом у житті – Василя Стуса. Саме в ніч з 3-го на 4 вересня 1985 року він загинув...

Детальніше...

Великий Каменяр

31-08-2018 Hits:931 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

27 серпня – народився Іван Франко. Історія Підволочищини тісно пов’язана з Великим Каменярем. Будучи активним громадським діячем він неодноразово перебував тут, виступав на передвиборних вічах як кандидат до австрійського парламенту. Підволочищина...

Детальніше...

Історичний екскурс у бібліотеці

31-08-2018 Hits:551 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Україно! Ти моя молитва, Ти моя розпука вікова... Громотить над світом люта битва За твоє життя, твої права! – цими словами Василя Симоненка розпочався історичний екскурс «Живи та міцній Українська державо» у Підволочиській...

Детальніше...

Краєзнавчі зустрічі

24-05-2018 Hits:736 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

18 травня читальний зал центральної бібліотеки зустрічав поважних гостей нашого краю. Адже тут відбулися краєзнавчі зустрічі з авторами книг про свої рідні села, про відомих та знаменитих людей Підволочищини під...

Детальніше...

Книга в подарунок

24-05-2018 Hits:510 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Книга – найкращий подарунок для бібліотеки, а особливо від автора – земляка. Днями, до фондів центральної бібліотеки надійшла книга уродженця с. Козярі Підволочиської району Зиновія Осінчука «З далеких мандрів повернувшись».

Детальніше...

На Чорнобиль журавлі летять

02-05-2018 Hits:695 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

"З руїн реактора виривається стовп зловіщого вогню, пари, уламки перекрить, блискучих труб, палаючих шматків графіту. Стовп стрімко, як фантастична ракета, піднявся в небо, освітлюючи корпуси атомної, річку з верболозами. Вогняний стовп...

Детальніше...

Поетичні зустрічі

02-05-2018 Hits:678 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Чому слухаючи поезію сильніше б’ється серце і захоплює подих? Звідки в душі людини народжуються поетичні рядки? Ці та інші питання зібрали любителів поезії на зустріч із непересічною людиною, поетесою з...

Детальніше...

Завітайте

01Прочитати книгу, журнал, газету.

02Взяти документ додому.

03Зробити замовлення локументів з инших бібліотек.

04Взяти участь у масовому заході.

05Цікаво і корисно провести вільний час у гуртках і клубах за інтересами.

06Користуватися каталогами, картотеками, різногалузевими довідковими виданнями.

07Скористатися сценаріями масових заходів.

08Безкоштовний достум до інтернету .

Пропонуємо

01Зробити замовлення локументів з инших бібліотек.

02Отримати бібліографічну довідку чи консультацію з будь-якого питання.

03Отримати попереджувальну інформацію до знаменних дат і подій.

04Отримати інформацію по замовленій темі, в тому числі поштою чи по телефону.

05Надаємо послуги громадянам з особливими потребами за місцем проживання.

06Отримати інформацію про діяльність органів державної влади у Пункті доступу громадян до інформації органів державної влади.

Встигнути все. Книжки, які варто прочитати на свята

 

"Українська правда. Життя" протягом року писала про книжкові новинки в Україні та за кордоном. Звісно, в огляди потрапили не всі книжки 2012 року.

Але наша оптика таки захопила декілька значимих текстів і авторів. Їх варто взяти з собою в 2013 рік.

До того ж, різдвяні канікули - чудова нагода для читання.

Таня Малярчук. Біографія випадкового чуда

Це мій улюблений роман 2012 року. Його варто взяти з собою в 2013 рік. А ще краще – прочитати під час зимових свят та повернутися до роботи зі свіжими ідеями.

"Біографія випадкового чуда" - роман про те, що один у полі воїн. Звісно, персонаж Лєна – подекуди доволі слабкий воїн. І її боротьба може нагадати Дон Кіхота з його вітряками. Вітряки Лєни – це зло і абсурдність українського життя.

Роман цінний своїми ідеями про те, що одна людина може змінити життя. Сюжетна лінія Лєни-правозахисниці та Лєни-журналістки – саме про те, що ми відповідаємо за тих, кого приручили.

"Біографія випадкового чуда" - ще й про межі любові та відповідальності. Ти готовий нести відповідальність за бездомних тварин і людей із обмеженими можливостями. Але чи готовий ти нести відповідальність за себе?

Ірена Карпа. З роси, з води та з калабані

Ця книжка помандрує зі мною в 2013 рік. Вона піде туди в статусі книжки людини, що виступала на розігріві у Мерліна Менсона. І також у статусі книжки-ліків від ностальгії за "совком".

Я думаю, що збірка оповідок від Ірени Карпи може стати непоганим джерелом для продукування нових смислів для тих, кому зараз немає 18 років. А також трампліном для міркування про дитинство-юність тих, хто застав "совок" і його щасливу смерть.

Ця книжка варта пережити літературний рік за те, що говорить про пам’ять. І про те, що смак – не вроджена категорія. І про те, що чиясь "елітність" - то набута риса.

І що бути особливим цікаво, але важко, бо набагато простіше іти в стаді та не виділятися.

Одним словом, 2013 рік – гарний час для початку особливого життя. Можна стартувати з нової книжки.

Юрій Винничук. Танґо смерті

Цю книжку варто прочитати, бо вона викликала суперечки. 

За цей роман члени журі "Книги року Бі-Бі-Сі" вручили Юрію Винничуку премію.

На цей же роман гостро зреагувала Діана Клочко. На цю ж критику написав відповідь сам Винничук.

В цей самий час юний критик Андрій Дрозда у коментах Facebook вправляється в написанні "нейтральної" сцени погрому.

В цей самий час Світлана Пиркало вважає "Танґо смерті" романом про мультикультуралізм Львова і першим опрацюванням теми Голокосту в українській літературі.

Історію протистояння навколо роману варто запам’ятати як цікавий case на майбутнє. Саме так може виглядати типовий сценарій наслідків звертання письменника до дражливих тем.

За таким сценарієм задоволених не буде з жодного боку барикад. І це непоганий урок на майбутнє.

Борис Херсонський. Кладезь безумия

Ця книжка має серйозну ваду – вона закінчується. І має велику перевагу – вона фрагментарна та гарно читається в усіх напрямках.

Я читала її запоєм. Але по історії на день теж цілком можна. В довільному порядку.

Ця книжка про життя.

Тут вибрано дуже цікаву оптику. Світ читачі побачать крізь призму життя психіатричних лікарень і їхніх лікарів з пацієнтами. Борис Херсонський у ці умови майстерно вписує те, про що я раніше хіба що в підручниках історії читала.

"Кладезь безумия" гідний того, аби піти з вами до 2013 року. В книжці не раз наголошена умовність слова "норма" - його значення залежить, зокрема, від панівної системи.

Наприклад, іноді між дисидентом і шизофреником іноді так мало відмінностей. Напевно, це цінна думка для наступного року.

Оксана Забужко. З мапи книг і людей

Це збірка есеїв, що містить своєрідний зліпок одного з можливих ракурсів історії частини 20 століття. Це історія формування смаку. Смаку письменниці, звісно.

Як і всі схожі на мемуари тексти, "З мапи книг і людей" дозволяє розгледіти шви та на власні очі дослідити анатомію творення образу. Це можливий зачин для канону. Оксана Забужко творить свій варіант прочитання доробку низки класиків. В її текстах вони стають якісь аж "домашні" і дуже "свої".

Цю книжку варто прочитати, щоби відчути поруч із собою інтелектульного спаринг-партнера.

Наприклад, можна звірити враження від англійського, українського та радянського Вінні-Пухів.

Не хвилюйтеся, це найперший есей - після нього стане ясно, чи захочете ви продовжувати читання.

Линор Горалик. Несколько (довольно странных, если вдуматься) историй про царя Соломона)

Наразі це моя особиста книжка-відкриття, яку я читаю. Лінор Горалік вже деякий час опікується проектом "Отото". І десь із цього контексту виросла книжка про царя Соломона.

Вона, до речі, існує в паперовому варіанті, але поширюється і безкоштовно. Цілком легально.

Ця книжка захоплює мене тим, як осучаснено вічні історії про Соломона. Читання книжки такою живою сучасною мовою може стати приводом для розмови з дітьми про вічне. Чому б не присвятити цьому 2013 рік?

Волтер Айзексон. Стів Джобс

Цю книжку варто прочитати, бо вона надихає. Я не великий любитель "яблучної" продукції, але постать Стіва Джобса направду вражає. Річ у тім, що біографія від Волтера Айзексона дозволяє усвідомити, що герой і кумир мільйонів – зовсім не святий. Думка про неоднозначність своїх улюбленців – корисна і терапевтична. Особливо в політичному контексті України.

Біографія Стіва Джобса існує в електронному та паперовому варіантах. Обидва можна придбати і легально читати.

Романи Мо Яня

Все ж таки лауреат Нобелівської премії. Крім того, Мо Ян входить до списку улюблених письменників читачів Китаю.

2013 року в Китаї вийде друком новий роман письменника "Бах!". Сам Мо Янь радить усім прочитати свій роман 1996 року "Великі груди та широкий зад". В цьому романі Мо Янь охоплює період останніх років життя останньої королівської династії, народження китайської республіки, японської окупації, "культурної революції" та інших подій історії Китаю 20 століття.

В очікуванні на появу українського перекладу бодай цього роману, можна почитати цікаві цитати з інтерв’ю Мо Яня, єдиний український переклад Мо Яня та свіжий переклад роману "Країна вина".

Сколастік Мукасонга. Божа Матір Нілу

Це перший роман Сколастік Мукасонга – письменниці, за походженням тутсі, з Руанди. "Божа матір Нілу" отримала премію Ренодо в Франції – одну з найбільш престижних літературних премій країни.

Роман зачіпає тему погромів напередодні геноциду тутсі в Руанді. Попри похмурість наскрізного сюжету, відірватися від книжки неможливо. Оскільки події роману відбуваються в приватній школі для дівчат, то текст повниться кумедними школярськими історіями. Та і рука письменниці легка – вона виступає як уважний споглядач і трохи іронічний коментатор.

Але є і друга причина – поза сміхом. Роман "Божа Матір Нілу" - гарна нагода трохи ближче роздивитися анатомію насильства. Цю тему для роздумів теж варто забрати з собою в наступний рік. Здається, 2013 року буде гаряче.

Щоденник

В цієї книжки автор – це ви самі. Скористайтеся святами, запишіть трохи історій свого життя. І не розмінюйтеся попусту на Facebook. Для різноманітності спробуйте більшу прозу.

P.S. Цікавих книжок 2012 року було набагато більше, ніж названо в цьому тексті.

Усі фото з litakcent.com, bukvoid.com.ua, topspb.tv, а також з сайтів видавництв

Джеорело: Українська Правда

Автор: Ірина Славінська

Випадкова стаття

 • Солтис Михайло Миколайович
  (19.11.1936р., с.Завій, нині Польща) – вчений у галузі хімії, педагог, культурно-освітній діяч. Доктор хімічних наук, професор. Відмінник народної…
  23/06/2011 - 05:черв.
 • Паздрій Богдан
  (08.02.1904р., с.Нове Село, нині Підволочиського р-ну – 20.03.1975р., м.Філадельфія США) – актор, режисер. Працював у мандрівних галицьких театрах:…
  10/05/2011 - 09:трав.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук