Понеділок, 04 січня 2021

2020-й рік став роком великих змін для бібліотек Підволочищини. Ще у 2016 році, після поділу Підволочиського району на громади (Новосільську, Скалатську Скориківську, Підволочиську та с. Токи), багато бібліотек системи відійшло до різних громад.
У Підволочиську громаду увійшли бібліотеки сіл: Богданівка, Галущинці, Іванівка, Кам’янки, Качанівка, Клебанівка, Оріховець, Староміщина, Супранівка, Турівка, Хмелиська, Підволочиська бібліотека для дітей та Підволочиська центральна бібліотека. Усі вони увійшли у Підволочиську централізовану бібліотечну систему, яка змінила свій статус з районної у ЦБС громади.

Понеділок, 04 січня 2021

Підволочиська централізована бібліотечна система – це об'єднання бібліотек Підволочищини у єдине цілісне утворення. Підпорядковується відділу культури і туризму Підволочиської районної державної адміністрації.
На теренах нашого реґіону провісниками бібліотек були товариства «Просвіти» та створені ними читальні.
Ініціатива заснування «Просвіти» виходила з того, щоби з темного затурканого люду зробити самосвідому націю, якій належиться людська гідність та громадянські права. Одним із ідейників і засновників «Просвіти» був пароха с.Шельпаки Підволочиського району о.Степана Качали. Так ще 1868 року було започатковано діяльність цієї громадської організації.

Випадкова стаття

• Турбацький Лев Климентійович
    (3.03.1876р.; смт.Підволочиськ – 8.02.1900р.; м.Львів) - літератор, журналіст, критик, перекладач.
    30/06/2011 - 11:16
  • Крупа Марія Петрівна
    (з дому – Конопацька; 28.05.1946р., с.Рожиськ Підволочиського р-ну) – громадська діячка, мовознавець, педагог. Кандидат філологічних наук. Член Наукового…
    23/06/2011 - 05:50