У столиці презентували книгу "Вогонь Майдану. Щоденник революції"

vohon-majdanu

vohon-majdanu

4 березня у Києві презентували українське видання книги "Вогонь Майдану. Щоденник революції". Книгу видав польський центр КАРТА. У книзі використані матеріали проекту "Майдан: усна історія" Українського інституту національної пам'яті.

Книга - це колективний щоденник вражень учасників Майдану. При її написанні використовувалися відео- й звукозаписи, нотатки, спогади чи записи в інтернеті, зроблені під час Революції гідності.

"Під час роботи над цієї книгою мене найбільше вразило, що ніхто з українців не відмовляв нам у допомозі. Ми зверталися і до держаних установ, і до приватних інституцій - всі йшли нам назустріч", - розповів автор ідеї Збігнєв Глюза з центру КАРТА. Над проектом також працювали Мацєй Ковальчик та Анна Ріхтер.

"Вже під час Майдану я почала задумуватися, як це все зафіксувати для історії. Розуміла, що Майдан закінчиться, всі розійдуться додому. Тому вже 1 березня 2014 року разом зі своїм чоловіком вийшли на Майдан і почали записувати людей, які багато розповідали, ділилися своїм враженнями. Я розуміла, що це треба поширювати, і почала викладати невеликі ролики в інтернет. Так на мене вийшли з польського центру КАРТА", - розповіла режисерка Наталія Машталер.

До книги увійшла частина свідчень, зібраних для книги "Майдан. Свідчення", яка вийшла друком у видавництві "Дух і літера" на початку цього року.

"Ми зібрали 300 свідчень. Над проектом працювали 100 чоловік. Це лише перший етап нашої роботи. Важливо відмітити, що зараз зовсім інші часи. Раніше документи знищували, знищували людей, забороняли писати. Люди боялися розповідати своїм дітям, щоб вони це не переповіли у школі чи своїм друзям", - розказав директор видавництва Леонід Фінберг.

На презентації також показали документальний фільм, знятий польським журналістом Павлом Боболовічем "Майдан - як все просто". Він висвітлює події на Майдані з кінця листопада 2013 року. Неодноразово журналіста бив український "Беркут". Боболовіч відомий як засновник першого в Польщі інтернет-телебачення.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/kiev-life/_u-stolici-prezentuvali-knigu-vogon-majdanu-sodennik-revolyuciyi/683335

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:51

2 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Кульчицький Олександр Юліанович
       Народився (08.02.1895р., м. Скалат Підволочиського р-ну – 30.04.1980р., м. Марсель, Франція) – вчений-психолог та соціолог, організатор вищої…
  12/09/2012 - 20:вер. Read more >>
 • Балбус Тетяна Анатоліївна
  (з дому Шандрук; 14.10.1962 р., смт. Підволочиськ) – майстер декоративно-прикладного мистецтва (живопис, колаж, аплікація, ткацтво, витинанка, текстильна писанка…
  25/11/2011 - 21:лист.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук