Анна Герасимович-Когут - «Окрилена піснею»

herasymovych-kohut 4

herasymovych-kohut 4
Таку назву має книга присвячена Анні Когут-Герасимович –  диригенту, великій патріотці, фольклористці, якій 21 лютого 2014 року минуло 115 років від дня народження.

Автором книги є Зеновій Библюк – голова клубу інтелігенції із м. Косова на Івано-Франківщині.

Із сторінок книги читач може дізнатись про життєвий і творчий шлях жінки, яка понад усе любила Україну та мистецтво, про роки дитинства, про славний рід з якого вона походить. Батько Володимир Герасимович, священик – син священика, займався етнографією, перекладав і сам писав оповідання і п’єси. Мати Євгенія – дочка отця Євгена і Володимири Шухевичів.

Після закінчення Празького університету її життєві дороги тісно пов’язані із Терпилівкою (де пройшли її дитячі роки) нашого району та з містом Косів.

Стаття Михайла Городенка із м. Івано-Франківськ «Українську пісню не заглушив гул гармат» зібрала матеріали про життєвий і творчий шлях Анни Когут у спогадах і публікація у ЗМІ.

«У вінок пам’яті дириґентки» - таку назву має стаття поміщена у книзі, яку написала Віра самодала із с. Лозівка Підволочиського району, яка була близько знайома і багато спілкувалась з Ганною Володимирівною.

Продовжила розповідь про відому діячку на ниві культури, про диригенту Терпилівського хору Віра Іванівна у статті «Продовжила славу Шухевичів і Герасимовичів».

Спогадами про славну диригенту, мужню українку у книзі поділились Ігор Пилипейко, Петро Арсенич – учений і краєзнавець з Івано-Франківська, Михайло Бурбан із м. Дрогобич, Степан Стельмащук – професор Дрогобицького педінституту та інші.

У книзі поміщено фотоматеріали із місць заслання, світлини хорів із Косова та Терпилівки (30-ті та 70-80-ті роки), є фотографія меморіальної дошки Анні Когут (скульптор І.Анрійканич), встановленій на Косівському районному Народному домі, як керівнику Косівського чоловічого хору «Трембіта», яким вона керувала 1941-1943 рр.

Ознайомитись із книгою про непересічну талановиту жінку ви можете у центральній бібліотеці. 

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:46

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Достман Олександр Леонідович
  (16.12.1959р., смт.Підволочиськ) – шоумен, засновник і продюсер Культурного фонду АРТЭС (Росія). Після служби в армії працює у Хмельницькому…
  10/05/2011 - 09:трав.
 • Онуфрійчук Адріана Романівна
  (21.07.1959р., смт.Підволочиськ) – співачка, діячка культури. Заслужений артист України (2006р.). Закінчила відділення народних інструментів (бандура) Тернопільського музичного училища…
  25/06/2011 - 18:черв.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук