літературно-музичний вечір «Шевченко і музика», присвяченого 200-літтю Великого Поета

shevchenko252525

shevchenko252525
В рамках районного семінару бібліотекарів Підволочиської ЦБС, який був підготовлений і проведений 13 лютого 2014 року, бібліотекарі сільських книгозбірень мали змогу бути учасниками літературно-музичного вечора «Шевченко і музика», присвяченого 200-літтю Великого Поета.

Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. День який явив світові Тараса Шевченка – великого сина великого народу.

Талант Шевченка є багатогранний, надзвичайно обдарований поетично, був добрим художником. Без сумніву мав ще й музичний талант. Уявлення про світ пісні розпочалося в поета ще з раннього дитинства – у Моринцях, Кирилівці, де він жив, зростав, виховувався, бачив і чув як відзначали народно-релігійні свята, що не обходилися без пісні. Колядки, веснянки, пісні чумацькі, козацькі, гайдамацькі заклали підвалини любові до української пісні.

Творчість великого Кобзаря стала справжнім джерелом натхнення для композиторів, які створили величезну кількість пісень на слова Тараса Шевченка.

У своєму виступі літературознавець, поет, журналіст Богдан Береза наголосив, що музичні твори на сюжети Кобзаря почали писати композитори ще за життя самого Тараса Шевченка. Один з перших таких творів - пісня на текс вірша «Думи мої, думи мої», автором якої був відомий український фольклорист і композитор О.Рубець.

Богдан Зиновійович також сказав, що найбільше музичних творів на теми Шевченка написав український композитор – класик Микола Віталійович Лисенко. У доробку М.В.Лисенка понад 90 музичних творів-пісень на слова Кобзаря.

 

Над музикою до творів Шевченка працювали також П.Ніщинський, М.П.Мусоргський, М.Аркас, П.Чайковський, Зоремба, Стеценко, Степовий, Глієр, Г.Гладкий, який створив мелодію до тексту «Заповіт», та інші.

Творчість великого Кобзаря є справжнім джерелом натхнення для сучасних композиторів. З кожним роком з’являються все нові і нові твори, які втілюють в музиці ідеї і образи Т.Шевченка.

Розповідь пана Богдана перепліталась із чудовим виконанням пісень на слова Тараса Шевченка у виконанні бібліотекарів нашої системи. Тетяна Лук’янцева- П’єляк (зав. бібліотекою села Супранівка подарувала глядачам пісню «Тополя» та попурі у сучасній обробці ( «Думи мої, думи мої», «Нащо мені чорні брови», «Реве та стогне Дніпр широкий»). Зав. бібліотекою села Турівка Марія Величук та Ольга Мартинюк – учасниця народної самодіяльності у вінок шани Кобзареві акапельно виконали пісні про Шевченка та твори на слова поета. Не вперше нашу аудиторію зачаровують своїм співом художній керівник Староміщинського будинку культури Надія Шафовал та Галина Литвинів. Мелодійно прозвучали у їх виконанні пісні «Така її доля» та «Зоре моя вечірняя».

Бібліотекарі сіл Пальчинці та Климківці Наталя Сокіл та Лариса Осінчук подарували п. Березі своєму односельчанину його вірш «Тарас Шевченко», із збірки «Маєстат слова». (Дана книга люб’язно подарована автором кожній сільській бібліотеці).

Активні читачки нашої бібліотеки Любця Кот та Катруся Місько виконали пісню «Тече вода з-під явора». Ансамбль дівчат «Надзбручаночка» у складі Щирби Зоряни, Бородкіної Марії, Харчук Олени, Ксенич Зені, Худик Ангеліни, Шарак Сніжани, Кохан Христини виконали «Зоре моя вечірняя» та «Заповіт», який піднесено підтримали всі учасники заходу та глядачі.

А також, з ініціативи ведучої бібліотекаря читального залу Підволочиської центральної бібліотеки М. Матушів у молитві згадали Героїв, що загинули на Майдані за краще майбутнє нашої країни.

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:48

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

 • Шкільняк Михайло Михайлович
  (06.05.1954р., с.Богданівка Підволочиського р-ну) – економіст. Кандидат еконо-мічних наук (1998р.). Заслужений економіст України (2000р.). Грамота Президента України (2001р.),…
  23/06/2011 - 04:черв.
 • Береза Богдан Зиновійович
  Підволочищина – багата талановитими та цікавими людьми. Серед них можна назвати родину Берези, яка вписала яскраву сторінку в…
  18/03/2014 - 13:бер. Read more >>

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук