Співець стрілецької слави

DSCN9565

DSCN9565

5 грудня в Підволочиській центральній бібліотеці відбулися урочистості присвячені 100-річчю Легіону Січових Стрільців та 120-річчя від дня народження Романа Купчинського. Глядачі ще раз воскресили в пам’яті одну із сторінок історії України, а саме період 1914-1915 років. В цей час на теренах Західної України було утворено загін Українських Січових Стрільців. Це була армія справжніх інтелігентів, носіїв високих ідей і благородних ідеалів.

Як сказав історик, краєзнавець Юрій Мокрій, молоді хлопці, гордо і мужньо підняли національні синьо-жовті знамена, ідучи визволяти з 300-літньої неволі Російської імперії своїх братів-українців. До цього їх кликала віра, надія, синівська любов.

Їх подвиг став прикладом для сучасних патріотів, які героїчно захищають кордони нашої Батьківщини сьогодні.

Хвилиною мовчання всі присутні пригадали тих, хто поліг на полі броні 100 років тому і тих хто відав своє життя за Україну сьогодні.

Стрілецтво дало нам не тільки невмирущі приклади боротьби за волю України, а й цілу плеяду легендарних поетів, художників, скульпторів, письменників, що донесли до нашого покоління цю славну історію.

Одним із таких є Роман Купчинський. Саме із постанням незалежності України повернулося до нас це ім’я. Розповідь Оксани Гайдамахи про Романа Купчинського вміло перепліталася піснями на його слова у виконанні ансамблю «Юність» у складі Зоряни Щирби, Марії Бородкіної, Олени Харчук, Ангеліни Худик під керівництвом Ярослава Васильовича Швириди.

Також присутні послухали вірші про Січових Стрільців у виконанні керівника аматорського театру «Писанка» Мовчанівського сільського клубу Кульбаби Ольги та учнів Христини Марії Білої, Катерини Місько та Марічки Кот. Автор сценарію та ведуча Марія Матушів - бібліотекар читального залу.

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:51

Випадкова стаття

  • Гладич Богдан Богданович
    (04.06.1948р., с.Токи Підволочиського р-ну) – вчений-економіст, педагог. Кандидат економічних наук (1979р.,). Професор, член Міжнародної кадрової академії (1997р.).
    23/06/2011 - 11:38 Read more >>
  • Колодій Мирослав Степанович
    (08.01.1912р, с.Клебанівка, Підволочиського р-ну) – релігійний діяч, священик УГКЦ. Почесний член Лицарів Колумба та  інших організацій у Канаді.…
    28/04/2011 - 07:59

Контакти