Береза Богдан Зиновійович

bohdan berza 1

bohdan berza 1
Підволочищина – багата талановитими та цікавими людьми. Серед них можна назвати родину Берези, яка вписала яскраву сторінку в історію нашого краю.

Зиновій Береза (уже відійшов у вічність) – патріот за переконанням, вчитель за професією, який прагнув донести правду історії до сучасних і майбутніх поколінь.

Його син – Богдан Береза – член Національної спілки журналістів, педагог-філолог з класичним пієтетом до маєстату слова, який вчиться у Івана Франка дослухатися до «голосу духа» й у праці «крок за кроком» іти до вершини.

Це родина яка прагнула іскру патріотизму, любові до рідної землі, до улюбленої справи передати не тільки своїм учням, а й усім краянам, тому, майже в усі бібліотеки нашого району вони подарували свої книги це:

     Береза, З. Щаснівка: історія як доля / З.Береза, - Т.: Джура, 2008.

     Береза, Б. Маєстат слова / Б.Береза. – Т.: Джура, 2011.

     Береза, Б. Враження: Двадцять сім бесід про українську книгу. – Т.: Джура, 2013.

У книзі Зиновія Берези «Щаснівка» (за словами кандидата історичних наук, професора М.Ханаса)

«… автор намагається показати історію рідного села Щаснівка від досвітків існування предків на цій землі… Книга є досить цікавим джерелом з побуту та етнографії, соціальних проблем та національно-визвольних змагань 40-50 рр. ХІХ ст., років становлення незалежності України… З.Береза виявився вмілим пошуковцем, який зумів не тільки зібрати і впорядкувати матеріал, а й дати глибоку морально-політичну оцінку фактам, особам, подіям…»

Книга Богдана Берези «Маєстат слова» - це плід автора, як філолога, який багато років викладав літературу у школі.

У книжці два розділи. Перший «Мій Вертоград» - поетичний, другий «Я викладаю» - це статті, народжені досвідом викладання літератури.

Як сказав сам поет на презентації своєї книги: «Я хотів би своїми віршами привернути увагу людей до слова задушевного і щирого. Коли ти хвилюєшся пишучи, буде хвилюватися і читач.»

 

Протягом тривалого часу у газеті «Гомін волі» під рубрикою «Книга – морська глибина» читачі мали змогу знайомитися з бесідами – роздумами Богдана Берези про українські книги. Потім вони увійшли в книгу «Враження: Двадцять сім бесід про українську книгу». Як написала поетеса, вчитель Євгенія Коваль: «У статтях, нарисах, есеях, рецензіях, зібраних у книзі з короткою назвою «Враження», - життя, пропущене через аналітичний розум мудрої і талановитої людини.».

Радимо усім завітати у бібліотеки району і познайомитись з цими книгами.

М.Пліс – бібліограф ЦБС.

nbsp;

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:46
Детальніше в цій категорії: Винничук Лідія »

Випадкова стаття

  • Палій Микола-Мирослав
    (псевдонім – Микола Гурко; 07.12.1911р., с.Богданівка, нині Підволочиського р-ну - 23.07. 1994р., Білойт, Вісконсин, США) – вчений, письменник, перекладач. Доктор…
    12/05/2011 - 07:41
  • Крижовачук Олег Петрович
    (23.05.1954, с.Карначівка Лановецького р-ну) – господарник, громадський діяч. Дитинство минуло в с.Оришківці Лановецького р-ну.  В 1971 році вступив…
    05/07/2011 - 20:33

Контакти