Агапіт

(в миру Гуменюк Павло Зіновійович) - Єпископ Вишгородський, народився 23 травня 1980 року в селі Новосілка Підволочиського району Тернопільської області. У 1987 році пішов у Новосілківську загальноосвітню школу. У 1995 році пішов у Староскалатську середню школу. По закінченні шкільної освіти в 1997 році вступив до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2001 році. 1 жовтня 2000 року з благословення Святішого Патріарха Філарета прийняв чернечий постриг у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва. 8 жовтня 2000 року в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 29 жовтня 2000 року в сан ієромонаха. У 2001 році вступив до Київської Духовної Академії, яку закінчив у 2005 році. 5 лютого 2006 року за Божественною літургією у Свято-Володимирському соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом возведений в сан ІГУМЕНА, а 19 квітня 2006 року до дня Святої Пасхи возведений в сан АРХІМАНДРИТА. Указом Святішого Патріарха Філарета від 13 жовтня 2000 року призначений ризничним Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, а 1 січня 2006 року призначений на посаду скарбника монастиря. Указом Святійшого Патріарха Філарета від 10 листопада 2009 року призначений намісником Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря.На засіданні Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату 27 липня 2010 року (журнал № 19) ухвалено рішення призначити архімандрита Агапіта (Гуменюка), намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії. 8 серпня 2010 року у Володимирському патріаршому кафедральному соборі над архімандритом Агапітом (Гуменюком) була звершена архієрейська хіротонія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату УПЦ Київського Патріархату.Преосвященний Агапіт, єпископ Вишгородський, обіймає посади Керуючого справами Київської патріархії та намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 19:46
Детальніше в цій категорії: « Афанасій Дмитрів Нестор »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Випадкова стаття

  • Куницький Леонід
    (1876р., с.Оріховець Підволочиського р-ну – 23.09.1961р., м.Мостиська Львівської обл.) – церковний і суспільний діяч, видавець. Співзасновник Українського національно-демократичного…
    28/04/2011 - 08:квіт.
  • Гуцайлюк Зіновій Володимирович
    (06.01.1950р., с. Супранівка Підволочиського р-ну) вчений-економіст. Доктор економічних наук, професор. Дійсний член Академії економічних наук України. Закінчив Тернопільський…
    23/06/2011 - 06:черв.

Контакти

  • homeПідволочиська ЦБС
  • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
  • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
  • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
  •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук