Бібліо-новини

Володимиру Лису - 70

28-10-2020 Hits:78 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

26 жовтня свій 70-ти літній ювілей святкує відомий український журналіст, прозаїк і драматург Володимир Лис.У літературі дебютував як драматург, п’ять його п’єс було поставлено в різних театрах України, на українському...

Детальніше...

Бібліотеці від автора

20-10-2020 Hits:78 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

Наша книгозбірня отримала в дарунок книги від автора – письменника Богдана Дячишина.Богдан Васильович Дячишин народився 22.02.1947р. у с. Кошляки Підволочиського р-ну – доктор філософії, кандидат технічних наук, доцент, член Міжнародної...

Детальніше...

Книга у подарунок

15-10-2020 Hits:69 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

У нас приємна новина. Письменниця Жанна Юзва подарувала бібліотеці свою нову книгу «Думки... на підсвічнику» та книгу письменника Ігоря Фарини «Наближення».

Детальніше...

Нескорені герої УКраїни

13-10-2020 Hits:69 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Саме цього дня ми...

Детальніше...

День пам’яті жертв Бабиного Яру

13-10-2020 Hits:69 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

День пам’яті жертв Бабиного Яру. Саме 29-30 вересня 1941 року відбулися перші масові ростріли нацистами мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві.

Детальніше...

Володимиру Шерстію - 60

13-10-2020 Hits:70 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

11 вересня – 60 років від дня народження уродженця с. Гнилички Підволочиського р-ну, художника-іконописця, заслуженого майстра народної творчості України Володимира Шерстія.

Детальніше...

Всесвіт Рея Бредбері

23-08-2020 Hits:108 Бібліо-новини Адміністратор - avatar Адміністратор

22 серпня - 100 років від дня народження Рея Дугласа Бредбері - відомого американського письменника, якого вважають класиком наукової фантастики.

Детальніше...

Завітайте

01Прочитати книгу, журнал, газету.

02Взяти документ додому.

03Зробити замовлення локументів з инших бібліотек.

04Взяти участь у масовому заході.

05Цікаво і корисно провести вільний час у гуртках і клубах за інтересами.

06Користуватися каталогами, картотеками, різногалузевими довідковими виданнями.

07Скористатися сценаріями масових заходів.

08Безкоштовний достум до інтернету .

Пропонуємо

01Зробити замовлення локументів з инших бібліотек.

02Отримати бібліографічну довідку чи консультацію з будь-якого питання.

03Отримати попереджувальну інформацію до знаменних дат і подій.

04Отримати інформацію по замовленій темі, в тому числі поштою чи по телефону.

05Надаємо послуги громадянам з особливими потребами за місцем проживання.

06Отримати інформацію про діяльність органів державної влади у Пункті доступу громадян до інформації органів державної влади.

Книга

73777036 kniga-600x290
73777036 kniga-600x290
73777036 kniga-600x290
Книга - символ високої культури і високої релігії, її визначають як джерело накопиченої мудрості, як «Святу книгу». У ще більшою мірою, ніж християнство, «книжкової релігією» вважається іслам; благочестивий мусульманин зобов'язаний часто читати і перечитувати Коран (власне, Qur'an означає «доповідь»). Однак він визнає і належать до книжкових релігіям (релігіям одкровення) іудаїзм і християнство, за умови, що вони, будучи під владою ісламу, готові платити свого роду «охоронну данину» - зразок мосарабскіх християн в мавританської Іспанії. У християнстві спочатку розрізнялися одна від одної кодекси (старовинна рукопис або збірник старовинних рукописів, склеєні з окремих листів) і сувої (volumona), які зображувалися часто в руці апостолів, коли Христос передає їх їм як символ традиції навчання. Чотири євангелісти зображуються найчастіше з їх символічними тваринами як переписувачі книг в сьогоднішньому розумінні цього слова. Світовий суддя (Пантократор) часто зображується із книгою в руці , в якій записані всі діяння людей і яка позначена альфою і омегою . «Книгою з сімома печатями »вважається Апокаліпсис Іоанна (Таємне Одкровення), печатки якого може зняти лише присвячений в це.

Зображення Благовіщення показують святу Діву Марію, коли вона читає Біблію або відкриває її (текст пророка Ісаї, 7, 14): «Ось діва в утробі зачне». Проковтування Книги Одкровення пророком Іоанном - це помилково сприймається символ «усвідомлення» божественної вести. Вчені святі зображуються часто з книгами (крім євангелістів в тому числі Бернард Клервоський, Антоній Падуанський, Домінік, Фома Аквінський, Катерина Олександрійська), так само як і сивіли (із сувоями), алегоричні уособлення астрономії і віри. Іудейська містика так сильно фіксує свою увагу на книзі, що сам Адам, перша людина на Землі, протиставляється їй. У «Книзі разив» (Сефер Разіеліс) XIII в. вигнаному з раю праотцю є ангел разив і повідомляє йому: «Я з'явився, щоб дати тобі уявлення про чистому вченні і про великої мудрості і познайомити тебе зі словами цієї Святої книги ... Адам, наберися мужності, не знай страху і не бійся, бери цю книгу з рук моїх і поводься з нею дбайливо, оскільки з неї будеш ти черпати знання і одкровення і передавати їх кожному, хто гідний цього і кому це велено ... Адам зберіг це в святості і чистоті ». Цілком очевидно, що передача вищих знань була можливою тільки за допомогою походить з вищих сфер книги.

 У Стародавньому Китаї книга (шу) була атрибутом вчених. Якщо маленькі діти вибирали з кількох лежать перед ними предметів ( срібло , гроші, банани та ін) книгу і намагалися її взяти, то кар'єра вченого для такої дитини була забезпечена. Особливо шанувалися чотири книги майстра Кунга («Конфуцій») і «п'ять класичних книг» (див. перетворенню книга , I-Чінг). По-видимому, неодноразово зустрічалися випадки спалювання книг як жести діяння «Табула-рази» («Tabula-rasa»), коли традиції розглядаються як зайві, наприклад в 203 р. до н.е. під егідою китайського канцлера. Дозволено було володіння тільки державними аннали (хроніками) і книгами про практичному житті.

Древня Мексика також знала «священні книги», деякі з яких збереглися до цих пір (у тому числі Кодекс Борга, Кодекс Лауд, Кодекс вінд-боненсіс Мексіканус I); четвертий цар ацтеків, Ітцкоатл (1427-1440), наказав спалювати книги, щоб шляхом знищення традицій інших племен і міських поселень возвеличити славу одного лише Теночтітлана. Наступні випадки знищення традицій мали місце під час християнської місії, наприклад, при єпископі Хуані де Цуммарага в Тецкуко або Дієго де Ланда в Юкатані, який в 1562 р. наказав спалити в місті Мані численні кодекси народу майя.

У масонів на вівтарному столі ложі лежить один із «Великих Свєтов» - «Книга Святого Закону», Біблія. Поруч з кодексом законів Великий ложі - інші Великі Світу - це кутомір і циркуль .

У геральдиці розкрита книга відіграє роль на гербах університетських міст і в Ріхентальской Хроніці міста Констанца. Лев -Марк (Венеція) також тримає в лапах книгу (Євангеліє від Марка). Місто Бохум має «говорить» зображення на гербі - книгу.

Книга відіграє велику роль в візіонерських переживаннях, навіть для таких неграмотних, як св. Іоанна Орлеанська (Жанна д'Арк, 1412-1431) , яка протиставила свій досвід теологічним книжковим знанням: «У мого пана є книга, в якій жоден клірик не прочитав хоч що-небудь, як би він не був досконалим у своєму клерикалізм» . Парацельс також віддавав перевагу «читання в книзі природи» теоретичного навчання. Сьогодні книга як символ, наприклад у снах, має в основному позитивне значення. «Природа і Дух є перед нетямущим як потужні сили життя. Як посудина духу книга постає найбільш часто. Там і сям завжди вона дуже давня, величезна, з вражаючим шрифтом: завжди це книга життя »(Аепшга).

У християн Біблія називається «Книга книг», від множини «Biblia», «Біблія», грец. бібліон, «книга». Це слово у свою чергу утворюється від назви фінікійського міста Біблос, найзначнішого в епоху античності місця торгівлі папірусом.

Випадкова стаття

 • Гульовський Андрій Володимирович
  (24.10.1943р., с.Шельпаки Підволочиського р-ну) – художник. Закінчив у Львові училище прикладного мистецтва ім.. І.Труща (1962р.), Львівський інститут прикладного…
  29/04/2011 - 09:квіт.
 • Балбус Тетяна Анатоліївна
  (з дому Шандрук; 14.10.1962 р., смт. Підволочиськ) – майстер декоративно-прикладного мистецтва (живопис, колаж, аплікація, ткацтво, витинанка, текстильна писанка…
  25/11/2011 - 21:лист.

Контакти

 • homeПідволочиська ЦБС
 • phone(03543) 2-10-38, 2-25-41
 • mailbiblioteka_pidvol@ukr.net
 • map вул. Шевченка, 7, м. Підволочиськ
 •           Тернопільська область, Україна 47800

Пошук